Tworzenie strony internetowej: 3 ważne cechy

tworzenie strony internetowej widoczne na ekranie komputera

Projektowanie stron internetowych nie jest łatwym zadaniem. Prawidłowo zrobione strony powinny opierać się o dobry UX, ułatwiający znalezienie informacji czy podjęcie pożądanej akcji. Ale to nie wszystko! Strona powinna być przyjemna w odbiorze, estetyką dopasowana do bieżących trendów i potrzeb marki. Dlatego tworzenie strony internetowej to zadanie, którym najlepiej zajmie się wyspecjalizowana agencja reklamowa!

Tworzenie strony internetowej w oparciu o UX

Pierwsze i najważniejsze. Każda strona internetowa powinna mieć swój cel. Chcesz pozyskać kontakty do potencjalnych klientów? Zbudować pożądany wizerunek? Dostarczyć niezbędne informacje, które skierują klienta do Twojego sklepu? Projektowanie stron internetowych zawsze opieramy o UX, czyli doświadczenie użytkownika na każdym etapie jego kontaktu z witryną. Dzięki temu wszystkie elementy projektu mają swoje zadanie i są potrzebne – ułatwiają wykonanie pożądanej przez odbiorcę (a korzystnej dla firmy) akcji. Dlatego projektowanie strony zaczynamy od makiet funkcjonalnych, które w kolejnym etapie uzupełnione są o aspekt graficzny. Przemyślana architektura witryny zawiera dopracowane podstrony, projektowane z myślą o unikalnych treściach, które zawierają. Wychodzi od treści, które firma chce przekazać, a nie od ogólno dostępnych szablonów.

tworzenie strony internetowej zaprojektowane na makiecie

Web design, czyli jak się wyróżnić

Strona internetowa to jednak coś więcej niż tylko pożądane funkcjonalności i jasno określona ścieżka odbiorcy. To też bardzo istotny materiał reklamowy firmy! Dlatego profesjonalne strony internetowe tworzone są przez doświadczonych projektantów, którzy śledzą aktualne trendy z zakresu Web Design, łącząc je unikalnym i charakterystycznym brandingiem marki. Efekt? Grafika, która wyróżnia się na tle konkurencji, sprawiając, że korzystanie ze strony to doświadczenie godne każdego estety!

Mobile first – responsywność strony

Last but not least: responsywność strony internetowej. Z dnia na dzień rośnie liczba osób, które znacznie częściej korzystają z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych niż komputera. Nic dziwnego! Ludzie, a tym samym odbiorcy stron, są w ciągłym ruchu, a pożądane informacje chcą pozyskać od razu. Dlatego każda doświadczona agencja reklamowa dba o tworzenie strony internetowej, która równie dobrze prezentuje się na wyświetlaczach smartfonów i tabletów, co na monitorach komputerów. 

Jeśli szukasz agencji reklamowej pod tworzenie strony internetowej opartej o przemyślany UX i web design na światowym poziomie – napisz do nas. Chętnie opowiemy więcej o naszych metodach pracy i dotychczasowych projektach.